Makedonyada Eğitim , Makedonyada Eğitim Resmi Sitesi , Makedonya Üniversiteleri , Makedonyada Üniversite Eğitimi , Makedonyadaki Üniversiteler , Makedonya Üniversitesi Kiril Üniversitesi Kiril Metodi Üniversitesi Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi İştip Üniversitesi İştip Goce Delcev Üniversitesi Makedonya İştip Üniversitesi Goce Delcev Üniversitesi Bölümleri Makedonyada Eğitim , Makedonyada Eğitimi , Makedonyada Üniversite , Makedonya Üniversiteler , Makedonyada Lisans Tamamlama , Makedonyada Tıp Okumak Makedonyada Tıp Eğitimi Makedonyada Tıp Fakültesi Makedonya da Formasyon Makedonyada Pedagojik Formasyon , Yurtdışında Pedagojik Formasyon

Rating , 10 out of 10 based on 100 ratings

Makedonya Üniversitelerinde Eğitim

Makedonya da Üniversite Eğitimi Üsküp, Struga, Tetova, İştip Üniversitelerinde ÖSS şartı aranmadan Üniversiteli olabilirsiniz

Makedonya da Y.Ö.K. tarafından tanınan Üniversiteler ÖSS'de istediği yeri kazanamayan öğrenciler için ucuz eğitim fırsatı sunuyor,
Makedonya Eğitim 1 Lise mezunu olmaktansa veya Üniversitede geleceği olmayan ve bir bölümü okumaktansa, ÖSS şartı aranmadan Makdonya Üniversitelerinde istediğiniz bölümlerde okuma şansı sağlayabilirsiniz.
Makedonya Üniversitelerine Y.Ö.K. denklik vermektedir.
Her Öğrencinin hayalinde Üniversiteli olmak vardır.
Üniversite mezunu olmak çok daha akıldı bir şeçimdir.
Üniversiteli olmak her öğrencinin hayalidir ve ihtiyacınız olan bir şeydir.
Gerek kamu sektöründe gerekse Özel sektörde sizin bireysel becerileriniz ve aldığınız eğitim kalitesiyle ilgilenilecektir.Makedonya da bir yıl eğiitim almanın maliyeti her şey dahil olmak üzere Türkiye de alacak olduğunuz özel bir desrhane masrafına eşittir.
ÖSS yerleştirme klavuzunda olmasa dahi Makedonya Üniversitelerinin yetersiz yada kalitesiz eğitim verdiği anlamına asla gelmemelidir.
Makedonyadaki bir çok Üniversite Köklü bir geçmişe sahiptir, buna ek olarak Makedonyadaki Üniversiteleri bilimsel araştırma ve akademik üretim güçleri Ülkemizdeki Üniversitelerin çok büyük bir bölümünün üstündedir.
Makedonyadaki Üniversitelerin çoğu Dünya sıralamasında Türkiye'deki bir çok Üniversitenin üstünde yer almaktadır.
Makedonya da Makedonca dilini çok iyi öğrendikten sonra başta Rusça olmak üzere Sırpça, Arnavutça, Bulgarca, Boşnakça yı neredeyse öürenmiş oluyorsunuz, bunun nedeni ise bu ülke dillerinin kökünün aynı olmasıdır.
Makedon ya hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilir daha fazlasını ise bizimle bağlantıya bağlantıya geçerek edinebilirsiniz,
Hayatınızı ciddi etkileyecek bu kararı vermeden önce iyi düşünmeli güvenilir kaynaklardan bilgi almalısınız. Üniversite seçiminden, Makedonya da yaşam şartlarına, seyehat organizasyonlarından, Öğrenci oturum işlemlerine bir çok konuda sorularınıza cevap vermek için deneyimli kadromuz ile bize ulaşmanızı bekliyoruz.
Makedonya da geçirilen senelerin birikimini gelin sizinle paylaşalım.

Makedonyada Üniversite Eğitimi alabilmek için ; sırasıyla sağlıklı şekilde kendine uygun,  Üniversite ve fakülte tercihlerinde bulunma, kayıt işlemleri, lisans eğitiminden önce hazırlık dil eğitimi, Makedonya Cumhuriyeti'ne gidiş; Makedonya'da yaşam olanakları (barınma v.s gibi), Makedonya Eğitim Bakanlığı Denklik işlemleri,askerlik tecil işlemleri (erkek öğrenciler için),oturum işlemleri gibi oldukça geniş kapsamlı bir prosedür gerektirmektedir.Yurtdışında eğitim almak isteyen bir çok öğrenci kardeşimiz,bu prosedür içerisinden çıkamama endişesiyle yurtdışı eğitimi tercih etmemekte,ertelemekte veya bu sevdasından vazgeçmektedir.

İşte Yurtdışı Danışmanlık Firmalarının etkinliği ve güvenilirliği bu noktada çok önemlidir. Biz EUROSTAR YURTDIŞI EĞİTİM ,"yurtdisiegitimmerkezi.net" olarak siz sevgili öğrencilerimizin; Makedonyada eğitim alabilmeniz ve sorunsuz bir şekilde lisans eğitiminizi tamamlayabilmeniz için bütün bu işlemleri sizinle birlikte yapmakta ve tecrübemiz ve bilgi birikimimizle size rehberlik etmekteyiz..

Makedonya Devlet Üniversiteleri ve Özel universiteleri arasında biz sadece , Avrupa eğitim müfredatı (BOLOGNA Sözleşmesi)' ne ve ülkemiz Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Denklik kriterlerine uyumlu universiteler ile çalışmaktayız.www.bologna.yok.gov.tr .Üniversitelerimizde Lisans,Yüksek Lisans,Doktoraprogramları uygulanmaktadır. Bize müracat eden öğrencilerimize ve Avrupa'da, Amerika'da,Avustralya'da, Kanada'da eğitim  almak isteyen öğrencilerimize öncelikle Yök Denkliği olup olmadığını bizzat Yüksek Öğretim Kurumunamüracatla öğrenmelerini ve ondan sonra karar vermelerini tavsiye etmekteyiz.

Ulaşmak istediğiniz akademik kariyeriniz, hedefleriniz için seçeceğiniz ülke, üniversite ve fakülte seçiminde, gidilecek ülkenin sosyal yaşam giderleri,ekonomik ve kültürel yapısı çok önemlidir.Bu nedenle biz Balkanlarınşirin ülkesi Makedonya ve Makedonya Üniversitelerini tavsiye etmekteyiz.Gerek tarihsel ve dinsel bağımız gerekse sosyo ekonomik yapısı ile bize çok yakın olan Makendonya Cumhuriyeti'ni seçtik. Ayrıca  seçtiğimizMakedonya Üniversiteleri, ülkemizin universiteleri ile denklik sistemine sahip olan universitelerdir ve lisans eğitimi almanız için çok caziptir. Okul harçları,universitelere ve fakültelere göre değişmektedir. Avrupada eğitimden (Fransa, Almanya, İngiltere vs) ve diğer bir çok ülkeden daha caziptir. Ayrıca Makedonya'da yaşammasrafları da ülkemize ve diğer avrupa ülkelerine göre  çok daha uygundur.150 ile 250 € arası aylık harcamayla bir öğrencimiz çok rahat bir şekilde tüm ihtiyaçlarını gidererek hayatını idame ettirebilmektedir..  

Makedonya'da eğitim alacak öğrencilerimizin alerji (mevsimsel) ve diğer olası sağlık sorunlarıyla ilgili sağlık sigortası yapmaları gerekmektedir.Sağlık Sigortası önemli bir konudur,birlikte çalıştığımız özel sağlık sigortası hizmetleri veren kurumlarla sizlere en uygun hizmeti sunmaktayız.

Makedonyada Eğitim alabilmeniz için yabancı dil bilmeniz gerekmektedir. Çünkü  .Makedonya Devlet Üniversiteleri resmi dili olan  (slav dili-Makedonca) eğitim yapmakta ve beraberinde ek dil olarak İngilizce eğitim de vermektedir..Bunun için üniversite eğitimine başlamadan önce Hazırlık Akademilerinde öğrencilerin Makedonca Dil Eğitimi almaları gerekmektedir. Biz anlaşmalı olduğumuz dil akademileri ile size bu eğitimi en güzel şekilde sunmaktayız. Makedonya'da yabancı dil akademilerinde  Makedonca Eğitim  dışında istenirse İngilizce de eğitim alınabilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Üniversiteler

  • Goce Delcev Üniversitesi
  • Üsküp Metodi Kril Üniversitesi
  • Amerikan College
  • Kliment Ohridski Üniversitesi

En Çok Tercih Edilen Bölümler

  1. Tıp Fakültesi
  2. Mühendislik Fakültesi
  3. Eczacılık Fakültesi

ÜNİVERSİTELER

Hizmetlerimiz

Makedonya Eğitim İçin danışmanlık hizmetlerimiz...
Öğrencilerimize Makedonya universiteleri ve bö­­lümleri hakkında bilgi vermek ve bölüm seç­me­sinde yardımcı olmak. 
Gerekli evrakları hazırlamakta öğrenciye rehberlik etmek. 
Devamını Oku...

Bizden Haberler

Makedonya Eğitim Sistemi

Eğitim sistemi
Makedonya'nın mevcut eğitim sistemi içinde Makedonya'nın Yugoslavya bir üyesi olduğu yıllarda geliştirildi bu sistemleri Batı Avrupa'nın çoğu ortak bir melezidir. Ders Kitapları ve Sovyet etkisi yıllarını yansıtan öğretimin diğer yönleri aşamalı yapılmaktadır.
Devamını Oku...

Dil Yeterliligi

Makedonya Üniversitelerinde Hazırlık Okumak İstemeyen Eğitim Dili Yeterliliğini Kanıtlamak Amaçlı İngilizce Üniversite giriş sınavına katılmak isterseniz erken kayıtla girebilirsiniz. 
Devamını Oku...

Neden Makedonya ?

Türkiye de artık istediğin eğitimi almak için Üniversite sınavını kazanmak ve istediğiniz bölüme yerleştirilmek gün geçtikçe imkansız bir hal almaktadır.
Bu noktada Türkiye de en yakın nokta olan yurt dışı eğitimi imkanı olarak
Devamını Oku...